Przejdź do treści

Klawisze Dostępności

  • Wersja kontrastowa: Alt  i  1
  • Przejdź do treści strony: Alt i 2
  • Mapa Witryny: Alt i 3
  • Wyszukiwarka: Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Twoja sugestia

Masz pomysł jak usprawnić naszą witrynę lub chcesz zgłosić problem? Skorzystaj z poniższego formularza!
Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie

Powiatowy Urząd Pracy
w Tczewie

83-110 Tczew, Aleja Solidarności 14A

tel. 58 531-32-13, fax. 58 531-79-97

zobacz dojazd
Staroswto Powiatowe w tczewie
wyszukiwanie ofert pracy

Kalendarium

przejdź do kolejnego miesiąca przejdź do kolejnego miesiąca
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
1 2 3 4
5 6
7
8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
29
30
Kalendarium

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne oferty pracy, dodaj swój adres e-mail
Formy archiwalne

6EbxpkmmLJR_-GThYer3CzlkomceyXNOl6EbAUZAmutQpds_G0Z2ufBEbKcFI9tbcB5CGAlv_rG5cUZ_Wz8FeQ

UxB95FeGD_VdqidHDwSxd7lHM6Zk9bI4gl0YQrFRYmJQpds_G0Z2ufBEbKcFI9tbcB5CGAlv_rG5cUZ_Wz8FeQ

p53Wxqhf2RqfYqarMNWLYt0QWt-L_EwWNVpFlCGh_ptQpds_G0Z2ufBEbKcFI9tbcB5CGAlv_rG5cUZ_Wz8FeQ

_gkjNvPKvVv_BY_Bt7jK9kc8NIRu6aM1o4S1A7fx3aZQpds_G0Z2ufBEbKcFI9tbcB5CGAlv_rG5cUZ_Wz8FeQ

7k2RVg-stvCUCWBN7tri6-o-XU8VyBccDuGKBPNrIYdQpds_G0Z2ufBEbKcFI9tbcB5CGAlv_rG5cUZ_Wz8FeQ

xlK1-O4pte-XPESbrIdCLNvnxbSaftT6nyEc06-694tQpds_G0Z2ufBEbKcFI9tbcB5CGAlv_rG5cUZ_Wz8FeQ

iowt_dKqh9zdXqre3KrrkUXQP821Fs1TBlXEDQRHBFJQpds_G0Z2ufBEbKcFI9tbcB5CGAlv_rG5cUZ_Wz8FeQ

csN8i6ktb7j9Q0onO1eIbS1ogmwdagqpzfJWHLKRXOtQpds_G0Z2ufBEbKcFI9tbcB5CGAlv_rG5cUZ_Wz8FeQ

uqJE1w0ol1z0nmSxhuoASupRqC-rq5Y95c7UsLb6FnJQpds_G0Z2ufBEbKcFI9tbcB5CGAlv_rG5cUZ_Wz8FeQ

Staże

Staż - oznacza nabywanie przez bezrobotnego umiejętności praktycznych do wykonywania pracy przez wykonywanie zadań w miejscu pracy bez nawiązania stosunku pracy z pracodawcą.

Skierowanie na staż  na okres od 3 do 6 miesięcy może otrzymać osoba bezrobotna.

Natomiast na staż na okres od 3 do 12 miesięcy można skierować osoby bezrobotne które:

  • nie ukończyły 30 lat.

W jaki sposób można uzyskać skierowanie na staż?

          Osoba bezrobotna, która chce odbyć staż:

  • zgłasza gotowość odbycia stażu u doradcy klienta;
  • może sama zaproponować potencjalnemu organizatorowi stażu możliwość złożenia wniosku o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu, w którym zostanie wskazana, jako kandydat na staż.

Warunki odbywania stażu

  • czas pracy nie może przekraczać 8 godzin na dobę i 40 godzin tygodniowo, a bezrobotnego, będącego osobą niepełnosprawną zaliczoną do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności 7 godzin na dobę i 35 godzin tygodniowo;
  • bezrobotny może odbywać staż w niedzielę i święta, w porze nocnej, w systemie pracy zmianowej tylko za zgodą powiatowego urzędu pracy, jeżeli charakter pracy w danym zawodzie tego wymaga;
  • bezrobotny nie może odbywać stażu w godzinach nadliczbowych.

Obowiązki stażysty w okresie odbywania stażu:

  • przestrzeganie ustalonego przez organizatora rozkładu czasu pracy;
  • sumienne i staranne wykonywanie zadań objętych programem stażu oraz stosowanie się do poleceń organizatora i opiekuna, o ile nie są one sprzeczne z prawem;
  • przestrzeganie przepisów i zasad obowiązujących u organizatora, w szczególności regulaminu pracy, tajemnicy służbowej, zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przepisów przeciwpożarowych;
  • sporządzenie sprawozdanie z przebiegu stażu zawierające informacje o wykonywanych zadaniach oraz uzyskanych kwalifikacjach lub umiejętnościach zawodowych.

Co daje staż?

  • nabycie umiejętności praktycznych do wykonywania pracy w konkretnym zawodzie;
  • zabezpieczenie w postaci ubezpieczenia emerytalnego, rentowego i wypadkowego;
  • zaświadczenie o odbytym stażu, które potwierdza zdobyte doświadczenie i może być przedkładane u przyszłego pracodawcy;
  • możliwość podjęcia pracy.

Uprawnienia osoby odbywającej staż:

  • otrzymuje stypendium w wysokości 120% kwoty zasiłku dla bezrobotnych;
  • zachowuje prawo do stypendium w przypadku usprawiedliwionej nieobecności na stażu z powodu choroby;
  • jest uprawniona do dwóch dni wolnych za każde 30 dni kalendarzowych odbywania stażu, za ostatni miesiąc odbywania stażu organizator jest obowiązany udzielić dni wolnych przed upływem terminu zakończenia stażu;
  • ma prawo do uzyskania od opiekuna wskazówek i pomocy w wypełnianiu powierzonych zadań;
  • ma prawo do odpoczynku na zasadach przewidzianych dla pracowników;
  • ma prawo do równego traktowania na zasadach przewidzianych w przepisach Kodeks pracy.

WAŻNE!
Jeżeli w okresie odbywania stażu osoba odbywająca staż znajdzie pracę, może go przerwać, bez ponoszenia konsekwencji.

WAŻNE!
W przypadku, gdy osoba bezrobotna odmówi udziału w stażu lub przerwie jego odbywanie z własnej winy, ponosi konsekwencje określone w ustawie.

 Podstawa prawna:

  • Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz. U. z 2015 r . poz. 149)
  • Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 20 sierpnia 2009 r. w sprawie szczegółowych warunków odbywania stażu przez bezrobotnych (Dz. U. Nr 142, poz. 1160).
  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Kategoria: staż [ 4 ]
ikona DOCX Wnioski o dni wolne - dla bezrobotnych (DOC) 28-01-16 12:49 13.04KB pobierz
ikona PDF Wnioski o dni wolne - dla bezrobotnych (PDF) 28-01-16 13:16 155.88KB pobierz
ikona DOCX Sprawozdanie z przebiegu stażu (DOC) 28-01-16 12:50 13.8KB pobierz
ikona PDF Sprawozdanie z przebiegu stażu (PDF) 28-01-16 12:50 348.99KB pobierz
Utworzono: 2012-08-02 10:02 | Redagował: Joanna Zander 2015-03-24 11:43
Drukuj Zapisz jako pdf Odwiedziny: 4637
  • ZvoNGFD48IphPtjNb3LeSphsSRNBllhO9P1exlExXuuwbN4b38L41pXd3h3wBINgnAbdmUzjv8C967Uy3CjE5A

  • 7QZowouGVbmRSzRXNEQkJr9rtlILKVTgGiQkndTK4RCwbN4b38L41pXd3h3wBINgnAbdmUzjv8C967Uy3CjE5A

  • M3Yctl8jsd5u5FwVoZlw71YZ647AZaoMgBxHC9Ksw_SwbN4b38L41pXd3h3wBINgnAbdmUzjv8C967Uy3CjE5A

  • UGfXg2t-caUTshTLkeh5YPWUP4ehmc1VVNsgUOQbg1mwbN4b38L41pXd3h3wBINgnAbdmUzjv8C967Uy3CjE5A

  • -XhzN1mpDBcwht19H0NI2_TY8-PnNIwQFyG4uMsSByewbN4b38L41pXd3h3wBINgnAbdmUzjv8C967Uy3CjE5A

  • TKJUqLgb9RaUSWoq6q6pRldpJc9yhIPSMlJLsboPPsOwbN4b38L41pXd3h3wBINgnAbdmUzjv8C967Uy3CjE5A

  • T5UTiuMSMAMzoHtWbg0tnN-iOUEEk87-62tNdEAxzDOwbN4b38L41pXd3h3wBINgnAbdmUzjv8C967Uy3CjE5A

  • lsef-HjN2kRqqtnU2840_858IbwJTSyfngI78aDlUDSwbN4b38L41pXd3h3wBINgnAbdmUzjv8C967Uy3CjE5A

  • Tkp1SjXZsmNDChGmQ5gynqulF7rmx3zz-PLuhpNgvtOwbN4b38L41pXd3h3wBINgnAbdmUzjv8C967Uy3CjE5A

  • LyhQ05juh_Gnq9Io77cLp0Vu19MYxPv_HF8qlAkPVztQpds_G0Z2ufBEbKcFI9tbcB5CGAlv_rG5cUZ_Wz8FeQ

  • IEI-tHaI8FbhgOqLA5yi9i-tBGzCIUzKILy68-eAx0BQpds_G0Z2ufBEbKcFI9tbcB5CGAlv_rG5cUZ_Wz8FeQ

  • SXPKJXL0wCnWzBiKBL8I_28E4g7uNKE_k0dF7BiauZJQpds_G0Z2ufBEbKcFI9tbcB5CGAlv_rG5cUZ_Wz8FeQ

  • LtLZrQhL1eevQZP9nD4KBs4w7o4vfuri9l9A0e0CsahQpds_G0Z2ufBEbKcFI9tbcB5CGAlv_rG5cUZ_Wz8FeQ

  • PDwp2u6_S5Sj1bWiE2X1fWf6Vpcl34tDqBavFgDKHgpQpds_G0Z2ufBEbKcFI9tbcB5CGAlv_rG5cUZ_Wz8FeQ

  • g31OAGGr335OrKmSCNIVgNm0Gizjw_VPuKY1PAK8lxFQpds_G0Z2ufBEbKcFI9tbcB5CGAlv_rG5cUZ_Wz8FeQ

  • 32V4yxipk4TVz3Dy4_pJ_EoZRA6WAcDT1j-GWna6lMZQpds_G0Z2ufBEbKcFI9tbcB5CGAlv_rG5cUZ_Wz8FeQ

  • WQpcXC7Gl_zFuD6trJ0hnINgIZOZ2sgYEMJgxTtF8AdQpds_G0Z2ufBEbKcFI9tbcB5CGAlv_rG5cUZ_Wz8FeQ

  • JfDSeOmLYARmipGIDWgm2d_MD6k2n-pzhRVs8GyqStdQpds_G0Z2ufBEbKcFI9tbcB5CGAlv_rG5cUZ_Wz8FeQ

  • 3ANKFIrKtgj3QDYGgj53FxhMdRelRAGYzRir_goy3gNQpds_G0Z2ufBEbKcFI9tbcB5CGAlv_rG5cUZ_Wz8FeQ

  • 8zWb6hFBFgHej3tK-tIfMxeHpIJwpT613r9MxM2SII1Qpds_G0Z2ufBEbKcFI9tbcB5CGAlv_rG5cUZ_Wz8FeQ

Projektowanie stron: IntraCOM.pl